התגברות על קושי שווה (במקרים רבים) סיפור טוב

סיפור טוב, פעמים רבות, ממחיש התגברות על קושי, הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית.

תפגשו את סוג הסיפור הזה בספרים וסרטי קולנוע מצליחים רבים. התבנית הזו של "סיפור התגברות על קושי" קיימת גם במקומות נוספים, ואם כך, מזמינה אותנו המשווקים (של מוצר, שירות או אפילו בשיווק של עצמנו) להשתמש בה גם בתחום השיווק.

מתוך הספר שלי, "המדריך לסטוריטלינג שיווקי ואישי":

גם בעולם הספורט, על כל ענפיו, הסיפור תופס מקום מרכזי. רשת השידור האמריקאית "אן־בי־סי" ((NBC) משדרת מאז 1964 את האולימפיאדה, מדי ארבע שנים במשך שבועיים, אחד מאירועי הספורט הנצפים ביותר בעולם. לצד התחרויות מקפידה הרשת לשדר גם כתבות צבע על הספורטאים המובילים, כשהדגש הוא לא רק על הצטיינותם בספורט ועל מאבקם לשבור שיאים ולזכות במדליות, אלא גם על סיפורם האישי. מסע הספורטאי, אם תרצו.

כתבות הצבע על הספורטאים מספרות על מסע חייהם, בדרך כלל מגיל צעיר, על האימונים המפרכים ועל תחרויות הביניים שעברו בדרכם אל אותם שבועיים גורליים באולימפיאדה, שבועיים שבמהלכם הם מתחרים בספורטאים הטובים ביותר בעולם בתחומם. אם הסיפור מסתיים בניצחון ובמדליה או אם בכישלון, מסעו של הספורטאי המחונן (גיבור) אל האולימפיאדה ומאבקיו בקשיים חיצוניים (פיזי, מתחרים) ובקשיים פנימיים (כוח רצון, התמדה, והתמודדות עם משברים), הם הדבר שהופך את הסיפור למרתק כל כך. גם כאן נמצאים במרכז כוונות (מדליה, יוקרה וכדומה) מול מכשולים (הפסד בתחרות, פציעות וכדומה), אלמנטים שתמצאו בכל "מסע גיבור".

השורה התחתונה של דוגמאות אלו היא שבכל תחום הסיפור נמצא במרכז. ולכן אתם צריכים סיפור טוב עבור העסק שלכם, וכפי שנראה בהמשך גם עבורכם באופן אישי.