מה באמת קרה לפול מקרטני

השמועה על מותו והחלפתו של פול מקרטני בשנות השישים ליוותה אותי כנער בשנות השבעים. הסיפור תמיד נשמע מוזר, מצחיק ומפחיד כאחד, אבל לפי הודאת הגורמים הרשמיים שמאחורי הלהקה התברר כמופרך לחלוטין. "פול איז דד" הוסיף נופך של מסתורין ו"קוליות" לתדמית הביטלס והעצים עוד יותר עבור המעריצים את גדולתה של הלהקה הטובה ביותר בעולם. אבל זו בסך הכל היתה שמועה. לא היה לנו כל מידע שיגרום לנו לחשוב שמדובר בסיפור אמיתי.

השנים חלפו והסיפור נשכח. להיטי הלהקה, לעומת זאת, הפכו לקלסיקות. אופנות הפופ, שנוטות להתחלף בקצב גבוה יחסית, כאילו פסחו על שירים שנכתבו לפני למעלה מחמישים שנה. בנוסף, צריבת התודעה של "ארבעת המופלאים" בתודעה התרבותית של העולם היא עדיין עצומה. הביטלס והביטלמניה הם תופעה שלא היתה כמוה וכנראה שלא תחזור לעולם.

בשנת 2006 החלה חשיפה הדרגתית של פרטים שהציגה תמונה חדשה ושונה לגבי האירועים שקרו בחיי הלהקה בשנות השישים. בהמשך הגיעו חשיפות נוספות שהיה קשה מאוד לעכל. בתוך החשיפות, שהגיעו בדמותם של סרטונים רבים ביוטיוב וכמובן בתוך ספרים חדשים, התברר שהשמועה שפול מת והוחלף היתה….נכונה!

אבל איך דבר כזה בכלל אפשרי? ומה עם כל הספרים, סרטי הקולנוע של הלהקה וכמובן סרטי התעודה עליה כמו "האנתולוגיה", שהציגו את הנרטיב הרשמי? נוצרה כאן סתירה מובהקת בין המידע החדש והמידע הישן. אחד מהנרטיבים בוודאות אינו נכון. אבל איזה מהם?

כחובב כבד של מוזיקת פופ וכמעריץ הלהקה, הייתי חייב לבדוק מה נשתנה ולגלות האם התמונה אכן התהפכה ופול הוא לא אותו פול.

ככל שהתקדמתי בתחקיר שלי, שהחל בפברואר 2019, נחשפתי לפאזל חדש ומטורף שהציג תמונה סבירה יותר של דברים רבים שקרו. זו לא רק העובדה שפול מקרטני מת בתאונת דרכים ב-11.9.1966 בלונדון והוחלף בידי ביל שפרד, ה"פול מקרטני" החדש. קיבלתי מענה גם לגבי "חורים" גדולים בנרטיב הישן שאיש לא סיפק עבורם הסבר סביר עד אז. למשל, סופסוף נמסר לנו הסבר לעצירה המוחלטת של הופעות מלהקה שהופיעה בכל העולם מאות פעמים עד ספטמבר 1966. תשובה ברורה יותר התקבלה גם לגבי תעלומת זמני ההקלטות באולפן הקצרים ביותר של הלהקה בשבעת אלבומיה הראשונים, דבר שלא מתיישב עם ההיגיון הסביר. ואלו רק שתי דוגמאות מתוך רבות אחרות.

חשוב להדגיש: מקורות המידע עליו מתבסס הספר מגיעים מהאיש עצמו, פול מקרטני. ואת הנרטיב החדש והשונה, ולעיתים הפוך, שהוא מציג בספריו החדשים ובסרטונים ברשת, בדקתי שוב ושוב. הנרטיב החדש עבר מתחת לרדאר התקשורתי והציבורי אבל הוא קיים. אותו נרטיב חדש הזמין בדיקה, תחקיר והסקת מסקנות. וכך עשיתי.

את עיקרי המידע החדש כינסתי בספר החדש שכתבתי, "ההצגה הטובה ביותר בעולם".  תחקיר של שנתיים ובדיקת מאות פרטי מידע הסתכמו בספר שזמין עבורכם לרכישה בחנות שבאתר.

בבלוג שלי אמשיך לעדכן לגבי פרטים שממשיכים להתברר בסיפור של מקרטני. אעדכן גם לגבי קטעים שנותרו מחוץ לספר. שווה להמשיך ולעקוב כי בסיפור מקרטני והביטלס טרם נאמרה המילה האחרונה.

אני מזמין אתכם לרכוש את הספר, לקרוא ולגלות מה בדיוק קרה בסיפור הלהקה הגדולה ביותר בעולם. אשמח כמובן לשמוע את תגובותיכם לגבי הספר. צרו איתי קשר ותוכלו לפגוש אותי גם במפגשי סופר מיוחדים לגבי הסיפור המטורף הזה. נתראה!