סדנת המדריך לסטוריטלינג: כתיבה עסקית מנצחת שמסייעת בהשגת ובשימור לקוחות

יש לכם מוצר או שירות נהדרים אבל קשה לכם להשיג לקוחות חדשים?
יש לכם תחרות חזקה בשוק ואתם חוששים שלקוחות ינטשו אתכם לטובת המתחרים?
מחפשים דרך מוכחת "להיכנס לראש" של הלקוחות שלכם ולהבין אותם טוב יותר?
לא בטוחים שאתם משתמשים במילים הנכונות על מנת לשווק ולמכור?
בדיוק לשם כך אתם חייבים את "המדריך לסטוריטלינג", סדנה לשיפור דרך העברת המסרים השיווקיים שלכם ללקוחות קיימים וחדשים, המבוססת על התבנית הסיפורית של "מסע הגיבור", תבנית שהוכיחה את עצמה שוב ושוב במשך אלפי שנים!

בואו ללמוד ולתרגל סטוריטלינג איתי ואשתף אתכם בניסיון הרב שצברתי בניהול ובכתיבת תוכן ב-30 השנה האחרונות. בין השאר ניהלתי תוכן בחברות הטלוויזיה המובילות (ערוץ 3 בכבלים, שידורי קשת וערוץ 10), יזמתי וניהלתי בית ספר ללימוד הטיפול בילדים על הרצף האוטיסטי ובשנים האחרונות ניהלתי כתיבת ועריכת תוכן שיווקי בתחום ההייטק. בספר שלי, "המדריך לסטוריטלינג שיווקי ואישי", ריכזתי את עקרונות הסטוריטלינג, אותם נוכל לתרגל בסדנה.

מה זה סטוריטלינג? ואיך הוא עוזר לנו לשווק ולמכור?

סטוריטלינג היא פעולה של לשתף אחרים בסיפור. 
בתחום השיווק והמכירות הכוונה היא להעברת מסרים שיווקיים דרך סיפור, כי מחקרים רבים הראו שסיפור מרגש על מוצר/שירות מניע לקוחות לרכישה באופן טוב יותר.  במקום שבו העובדות על המוצר או השירות עדיין לא מספיקות על מנת לגרום ללקוחות לרכוש מאיתנו, סיפור מוצר טוב שעובד על הרגש, על "תחושת הבטן", על התת-מודע, פעמים רבות גורם ללקוחות לרכוש אותו. ומסר שיווקי שמועבר בצורת סיפור חזק ומרגש, פעמים רבות מניע לקוחות לרכישה יותר מאשר רק סיפור העובדות על המוצר עצמו.
כעת נותר רק ללמוד איזה סיפור לספר, כיצד לכתוב אותו ובאילו ערוצי תקשורת להפיץ אותו.

סטוריטלינג יעיל עשוי לגרום ללקוחות להרגיש שהם רוצים לקנות את המוצר או השירות שלך, כי הם מתחברים למסרים שלך מנטלית גם אם המוצר שלך הוא לא הטוב ביותר בשוק! פעמים רבות תחושת הבטן שלהם מניעה אותם להחליט לרכוש ממך ולא מהמתחרים שלך!

מה זה בדיוק "מסע הגיבור" וכיצד הוא מסייע לנו ביצירת סטוריטלינג מנצח לעסק שלנו?

"מסע הגיבור" הוא תבנית סיפור שקיימת כבר אלפי שנים, עוד מימי התרבויות העתיקות של יוון, רומא, פרס ומצרים ואשר שימשה ספרים רבי מכר וסרטים שוברי קופות גם בעידן המודרני (תחשבו "הארי פוטר", לדוגמה). אם התבנית הסיפורית הזו חדרה לליבם של מיליוני חובבי תרבות ובידור בכל העולם פעם אחר פעם, מדוע שלא לנסות ולהיעזר בה גם בתחומי השיווק והמכירות? 

בעזרת "מסע הגיבור", תבנית סיפור שהצליחה לרגש מיליוני אנשים בכל העולם, נוכל לנסות ולרגש את הלקוחות שלנו ואז להניע אותם לקנות מאיתנו.
בסדנה נלמד את עיקרי אותה תבנית סיפורית, נחבר אותה לתבנית השיווקית של "מסע הלקוח" וננסה לבנות ביחד את המסרים השיווקיים המנצחים שיניעו את הלקוחות לרכוש את המוצרים והשירותים שלך!

What's Your Story

נעים להכיר

אני עופר זאבי ויש לי רקע עשיר בניהול וכתיבת תוכן מכל הסוגים, בסטוריטלינג ובשיווק. אני עוסק בכל אלה כבר למעלה משלושים שנה ומביא איתי רקע עשיר מעולמות התוכן בטלוויזיה, בשוק הפרטי ובהיי טק. ניסיוני כולל תפקידים ניהוליים בכירים בערוצי הטלוויזיה המובילים כגון ערוץ 3 בכבלים והערוצים המסחריים "שידורי קשת" בערוץ 2 וערוץ 10. בהמשך יזמתי וניהלתי את "מרכז שי", בית ספר ללימוד גישה טיפולית המסייעת בקידום ילדים על הרצף האוטיסטי. בשנים האחרונות ניהלתי כתיבת תוכן שיווקי ומכירתי בסטארט-אפ. הספר שלי, "המדריך לסטוריטלינג שיווקי ואישי", מרכז את הידע הרב שצברתי בחיבור בין עולמות התוכן והשיווק. בסדנת "המדריך לסטוריטלינג" אני מעוניין לשתף אותך בידע ובניסיון שלי ולסייע לך לקדם את העסק שלך קדימה. נתרגל מעשית את עקרונות "מסע הגיבור" ונתאים אותם ל"מסע הלקוח" באופן שעשוי לשפר את השיווק והמכירות שלך!

אז על מה התכנית שלנו?

בסדנת "המדריך לסטוריטלינג" נלמד סיפור מנצח אשר שירת את הספרים וסרטי הקולנוע המצליחים ביותר בכל הזמנים. סיפור זה, על כל מרכיביו, עובר כעת לתחום השיווק ויסייע לנו להבין טוב יותר את הלקוחות ולהניע אותם באופן רגשי, דבר שיגביר את הסיכוי שלהם לרכוש מאיתנו.  

נבחן ביחד את הנושאים הבאים:

מה בתכנית שלנו?

הצגת עקרונות "מסע הגיבור" והקבלתם לעקרונות "מסע הלקוח" (תיאוריה).

דיון בהתאמת עקרונות "מסע הגיבור" ל"מסע הלקוח" של החברה/עסק.

הצגת תבניות כתיבה לפי עקרונות "מסע הגיבור".

הכנת קבוצה ראשונה של תכנים ומסרים שיווקיים שמניעים לקוחות באופן רגשי.

מה עוד חשוב לדעת?

הסדנה מיועדת לחברות, עסקים ואנשים פרטיים שרוצים לשפר את השיווק שלהם. השיווק יכול להיות של מוצר, שירות או של הקריירה האישית.

הסדנה תתואם מראש עם כל מי שמעוניין בה, חברה או אנשים פרטיים, באופן שיותאם לצרכיהם המדויקים. הסדנה בנויה באופן מודולרי וניתן לעשות בה שימוש, חלקי או מלא, בהתאם ובתיאום מראש.

האם הסדנה מבטיחה הצלחה מלאה? לא, אבל היא נועדה על מנת להבין טוב יותר את הלקוחות ולשפר משמעותית את השיווק מולם בעזרת תבנית כתיבה מוכחת.

סדנת "המדריך לסטוריטלינג": לספר את הסיפור שלך